12. júla 2016

Mangový cheesecake s bielou čokoládouMala som dve veľmi zrelé mangá a strašnú chuť na cheesecake :-D Keďže na internete, ani v mojich kuchárskych knižkách som nenašla žiadny schopný recept, neostávalo nič iné, ako si ho vymyslieť... A myslím, že sa podarilo, bol skvelýýý :-) Na leto ako stvorený :-)

na 24 - 26 cm tortovú formu
200 - 220 g sušienok (Esíčka, Zuzanky...)
70 - 80 g masla studeného

------- 
400 g krémového syra (napr. Philadelphia, Bánovecká nátierka, smotanová nátierka Pilos...)
100 ml smotany na šľahanie
200 g bielej čokolády*
2 plátky želatíny
------- 
1 - 2 zrelé mangá  (podľa veľkosti)
200 g  krémového syra (Bánovecká nátierka, Philadelphia...)
50 ml smotany na šľahanie
50 - 100 g cukru nemusí byť
4 plátky želatíny 

* ideálne Schogetten, v horšom prípade Fin Carré, alebo Orion, v žiadnom prípade Milka (zráža sa)

Sušienky spolu s maslom rozmixujeme. Rovnomerne natlačíme na dno formy plochou stranou lyžice. Formu dáme do chladničky.

Čokoládu opatrne rozpustíme v 1/2 smotany na šľahanie (50 ml). Vymiešame s krémovým syrom. Želatínu (2 plátky) necháme pár minút napučať v studenej vode. Vyžmýkame a opatrne rozpustíme v druhej 1/2 smotany (50 ml). Rýchlo vmiešame do syrovej zmesi a rozotrieme na keksíkový korpus. Dáme do chladničky.

Mangá ošúpeme, oddelíme od kôstky a rozmixujeme dohladka. Vymiešame s krémovým syrom a cukrom (množstvo podľa chuti). Želatínu (4 plátky) necháme pár minút napučať v studenej vode. Vyžmýkame a opatrne rozpustíme v druhej smotane na šľahanie (50 ml). Rýchlo vmiešame do mangovo - syrovej zmesi a rozotrieme na stuhnutú prvú vrstvu. Hotový cheesecake dáme na minimálne 2 - 3 hodiny do chladničky.
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára