29. novembra 2012

Kakaové mesiačiky

inšpirácia: časopis APETIT 12/2010

Koláčiky, ktoré robievam vždy ako posledné - najlepšie až 24. decembra doobeda, pretože najlepšie sú čerstvé. 

na 50–60 mesiačikov
80 g masla mäkkého
50 g kryštálového cukru
3 vajcia izbovej teploty
120 g hrubej múky
4–5 PL kakaa
------- 
šťava z 1/2 citróna
cca. 10 PL práškového cukru 

Maslo s cukrom vyšľaháme do peny. Postupne pridávame vajcia a múku s kakaom. Vznikne tuhé cesto, ktoré natrieme na malý plech vyložený papierom na pečenie v 0,5 cm vrstve. Pečieme pri 180°C cca. 15 minút. 

Citrónovú šťavu vymiešame s cukrom na hustejšiu polevu, ktorú natrieme na ešte teplý korpus.  Malým pohárom vykrajujeme mesiačiky skôr, ako poleva stuhne, inak by sa lámala. Do polevy sa dá namiesto citrónovej šťavy použiť aj rum.

3 komentáre:

 1. Dobrý deň,


  Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 85 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
  Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.

  V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

  S pozdravom,
  info@hladatrecepty.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Andrejka ahoj. Mám taký pocit, že som si skoro všetky tvoje hriešne dobré recepty uložila na vyskúšanie a ochutnanie. Sú úžasné, hlavne tie cheescake... Len si tuším niekde zablúdila :-). Budem rada, ak sa tu znova ukážeš, aj s hriešne dobrými receptami :-).

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ahoj rikinka, ďakujem za pochvaly :-))) no, ja som pred rokom a pol zablúdila k plienkam a dudlíkom a ešte sa mi odtiaľ nepodarilo vymotať :-) snáď niekedy...

  OdpovedaťOdstrániť